Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 

 

Spotkanie w Gminie Kowale Oleckie

Już po raz trzeci w ramach projektu „Turystyczna Sieć Współpracy – klaster SUWALSZCZYZNA-MAZURY” odbyło się Spotkanie informacyjne dla osób bezrobotnych, studentów i absolwentów, wytwórców rękodzielników i rzemieślników, pracowników samorządowych oraz tych wszystkich, którzy zainteresowani są zarabianiem pieniędzy poprzez turystykę.
Tym razem działania zostały przeprowadzone z myślą o potrzebach mieszkańców Gminy Kowale Oleckie. Spotkanie odbyło się 21czerwca o godzinie 10-tej w miejscu udostępnionym przez Wójt Gminy Helenę Żukowską w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalach Oleckich.
Rozmowy z uczestnikami spotkania prowadzili: Celina Górska - Dyrektor Urzędu Pracy w Olecku, Jan Gryglas - Kierownik działu podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych Urzędu Skarbowego w Olecku, Janusz Hendzel - Wiceprezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej.
W trakcie spotkania zapoznano uczestników z obowiązkami wynikającymi z ustawy o usługach turystycznych, jak również omówione zostały możliwości zwolnień dochodów uzyskanych z tytułu wynajmu pokoi gościnnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenach wiejskich w gospodarstwach rolnych. Poruszono sprawy związane z działalnością agroturystyczną i obowiązkami z tego wynikającymi.
Wśród pytań zadawanych ekspertom najczęściej występowały zagadnienia rejestrowania działalności gospodarczej przez osoby bezrobotne i wyboru form opodatkowania w działalności agroturystycznej. Wzorem wcześniej przeprowadzonych spotkań w Gminie Świętajno i Gminie Olecko tu również Danuta Cieślukowska, konsultantka ds. projektu „Turystyczna Sieć Współpracy – klaster SUWALSZCZYZNA-MAZURY” przedstawiła główne założenia projektu i zapoznała uczestników spotkania z twórczością lokalnych rękodzielników, rzemieślników i artystów powiatu oleckiego.
Kolejnym planowanym miejscem na Spotkanie informacyjne jest Gmina Wieliczki. Przeprowadzone zostanie we wrześniu 2011roku. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do współpracy.
Danuta Cieślukowska, konsultantka ds. projektu

Turystyczna Sieć Współpracy klaster Suwalszczyzna – Mazury
tel. 518 552 646, www.lot.olecko.pl ; e-mail: biuro@lot.olecko.pl

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2011-08-03