Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


Czarna Hańcza


Dojazd: Olecko-Augustów-Serski Las-Sucha Rzeczka-Mikaszówka-Strzelcowizna-Tartaczysko-Gulbin-Studziany Las-Wysoki Most (wyprawa jednodniowa).

Czarna Hańcza jest najdłuższą rzeką Suwalszczyzny. Jej długość w granicach Polski wynosi 108 km (całkowita 142 km). Źródła rzeki znajdują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim, na północ od jeziora Jegliniszki (na podmokłych dolinach wśród wzniesień morenowych). W rzece występuje 17 gatunków ryb. Żyją pstrągi i gatunki typowe dla rzek górskich, w tym jętki i chruściki. Dno mulisto-piaszczysto-żwirowe. Koryto rzeczne rozdziela się na wiele odnóg. Występuje roślinność wodna m.in. strzałka wodna, oczeret, grążel żółty, moczarka kanadyjska, manna, jaskier jadowity. Żyją tutaj m.in. wydry, piżmaki i bobry. Rzeka zmienia swoje oblicze w zależności od biegu i otaczających ją terenów; brzegi niskie i wysokie, porośnięte trzciną i lasami; ciągle zmieniająca się szerokość i głębokość. Od miejscowości Rygol Czarna Hańcza jest skanalizowana i włączona w system Kanału Augustowskiego. Rzeka jest jednym z najsłynniejszych nizinnych szlaków kajakowych.

W pochmurną i mglistą sobotę, 23 listopada 2013 r. Czarnej Hańczy w okolicach Mikaszówki i Wysokiego Mostu się przyglądali: Marta Kiejdo i Andrzej Malinowski.


Wyświetl większą mapę

 Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole. Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2013-11-26