Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


Poleski Park Narodowy


Dojazd: Olecko-Lublin-Zwierzyniec-Szczebrzeszyn-Zamość-Urszulin-Poleski PN (w drodze z Roztoczańskiego Parku Narodowego).
 Poleski Park Narodowy położony jest w województwie lubelskim i obejmuje powierzchnię 9764 ha. Został utworzony 1 maja 1990 r. To teren silnie podmokły. W skład parku wchodzą bagna, torfowiska, jeziora krasowe i naturalne kompleksy leśne. Najważniejszymi zadaniami parku są: poprawa stosunków wodnych; ochrona torfowisk niskich, wysokich i przejściowych (usuwa się roślinność drzewiastą); restytucja cietrzewia, ochrona żółwia błotnego. PPN prezentuje przyrodę obszaru Równiny Łęczyńsko-Włodawskiej. Występuje tutaj około tysiąca gatunków roślin naczyniowych. Można zobaczyć brzozę niską, wierzbę lapońską, turzycę bagienna czy rosiczkę długolistną. Rzadkim gatunkiem jest wywłócznik skrętoległy. Faunę stanowi 21 gatunków ryb, 13 gatunków płazów, 7 gatunków gadów, 200 gatunków ptaków (symbolem parku jest żuraw) i 48 gatunków ssaków. W granicach PPN jest 6 ścieżek przyrodniczych. Poruszanie ułatwiają drewniane kładki, platformy i mostki. Wstęp na ścieżki (kilkukilometrowe): „Dąb Dominik”, „Perehod”, „Spławy” i „Obóz Powstańczy” jest płatny – na każdą z nich po 6 zł. Siedziba parku znajduje się w Urszulinie. W miejscowości Stare Załucze mieści się Muzeum PPN. http://www.poleskipn.pl/ W pogodny czwartek i piątek, 2-3 maja 2013 r. Poleski Park Narodowy zwiedzali, trzema ścieżkami przeszli: Marta Kiejdo i Andrzej Malinowski /nocleg na stacji benzynowej Huzar w Urszulinie (pokój 2-osobowy 70,00 zł)/.


Wyświetl większą mapę

 Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2013-05-12