Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


Projekt pt. Rozwój Potencjału Turystycznej Sieci Współpracy – klaster „ Suwalszczyzna- Mazury” w partnerstwie z sektorami kreatywnymi.


Z dniem 20.10.2012r. Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna w partnerstwie z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Oleckiej, Gminą Miastem Augustów, Suwalską Organizacją Turystyczną, Gminą Miastem Ełk, Gminą Gołdap, rozpoczęła realizację projektu pt. Rozwój Potencjału Turystycznej Sieci Współpracy – klaster „ Suwalszczyzna- Mazury” w partnerstwie z sektorami kreatywnymi.
Niniejsza inicjatywa, stanowi rozszerzenie projektu „Turystyczna Sieć Współpracy – klaster „Suwalszczyzna – Mazury”, realizowana będzie na obszarze dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego ze szczególnym uwzględnieniem powiatu: ełckiego, gołdapskiego, oleckiego, suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego ( EGO SAS).
Głównym celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie i dalszy rozwój TSW „Klaster Suwalszczyzna-Mazury” poprzez włączenie do współpracy sieciowej sektorów kreatywnych.

Cele szczegółowe to:
1) Rozwój profesjonalnego zaplecza zintegrowanego wsparcia ukierunkowanego na specyficzne potrzeby rozwoju przedsiębiorczości Turystycznej Sieci Współpracy „Klaster Suwalszczyzna-Mazury” w partnerstwie z sektorami kreatywnymi.
2) Budowanie partnerstwa i zasad współpracy oraz kreowanie wspólnych inicjatyw produktowych TSW „Klaster Suwalszczyzna-Mazury” z sektorami kreatywnymi.
3) Rozwój umiejętności biznesowych TSW i przedstawicieli sektorów kreatywnych oraz zwiększanie wykorzystania nowoczesnych technik marketingowych i mediów cyfrowych w promocji, kształtowaniu popytu, prezentacji i dystrybucji produktów i usług.

Niniejszy projekt odpowiada na potrzeby wykorzystania ogromnego potencjału obszaru spójnego historycznie, kulturowo, geograficznie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w oparciu o turystykę i ściśle powiązane z nią sektory kreatywne.

Działania projektu skupiają się na :
• budowaniu marki regionu i innowacyjnych produktów turystycznych wyróżniających obszar Suwalszczyzny i Mazur Garbatych ( w skrócie SMG) na konkurencyjnym rynku,
• promocji tego obszaru poprzez nowoczesne media (szczególnie Internet) oraz położenie nacisku na kreowanie popytu z wykorzystaniem tych mediów, lepsze udostępnienie produktów regionalnych,
• wprowadzenie usług praktycznego wsparcia oraz konsultacji, doradztwa, animacji, szkoleń i coachingu:
- z zakresu tworzenia spersonalizowanych i spakietowanych ofert-produktów turystycznych w oparciu o wyróżniki danego przedsiębiorstwa/kwatery, w tym innowacyjnych produktów sieciowych;
- z zakresu nowoczesnych metod marketingu, w tym szczególnie wykorzystania nowoczesnych technologii i narzędzi komunikacji z rynkiem turystycznym w celu prezentacji oferty, promocji i dystrybucji cyfrowej, a także z zagadnień prawnych i sanitarnych w agroturystyce, wytwórczości, rekreacji i wytwarzaniu produktów regionalnych;
• zorganizowanie na obszarze SMG wizyt studyjnych, warsztatów, spotkań i płaszczyzn współpracy w celu wzajemnego poznawania się, informowania o ofercie, wymiany informacji biznesowych i doświadczeń, umawiania się na wspólne inicjatywy produktowe i promocyjne, pozyskiwania nowej wiedzy. W takich spotkaniach ważny jest również udział nieformalny przedstawicieli jednostek badawczych i kształcących kadry oraz publicznych, aby lepiej poznać potencjał, potrzeby i problemy środowiska.
• Stworzenia na bazie Ośrodka Maniówka w Nowej Wsi - Centrum Tradycji, Inspiracji i Kreacji (CeTIK) - przyjaznej, wyposażonej „przestrzeni” dla twórców różnych dziedzin sektorów kreatywnych. Miejsca spotkań, szkoleń, warsztatów inspiracji i nawiązywania pod kierunkiem animatorów i konsultantów współpracy sieciowej z branżą turystyczną w celu tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych; zapewnienia konsultacji, doradztwa, szkoleń i ukierunkowanego na wskazane w badaniach sektory coachingu; opracowania, przetestowania, weryfikacji i wdrożenia nowoczesnego (szczególnie z wykorzystaniem technologii cyfrowych) systemu prezentacji, promocji i dystrybucji wytworzonych usług i produktów.

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2013-02-13