Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


Kalisz – najstarsze miasto w Polsce

Trasa: Olecko-Warszawa-Kalisz-Russów-Stawiszyn-Kalinowa-Kleszczów-Rogowiec-Bełchatów-Łódź-Piątek (samochodowo-rowerowa wyprawa weekendowa).

Najstarsze polskie miasto (w dzisiejszym nazewnictwie) położone jest nad rzeką Prosną w województwie wielkopolskim. Jego historia sięga II wieku naszej ery. W roku 1960 Kalisz świętował swoje 1800-lecie udokumentowanej historii. Dzisiaj posiada liczne zabytki i pamiątki historyczne. W starej części miasta można podziwiać XV-wieczny ratusz, gotycki klasztor Franciszkanów, Most Kamienny oraz park będący jednym z najstarszych i najładniejszych w Polsce – jest w nim aż 65 pomników przyrody. Z zabytków architektury obronnej zachowały się tylko pozostałości obwarowań miejskich - od połowy IX do połowy XIII wieku istniał w tym miejscu drewniano-ziemny gród.
W miejscowej katedrze św. Mikołaja Biskupa w 1838 r. został ochrzczony Adam Asnyk, późniejszy poeta, a we wrześniu 1862 r. poetka Maria Konopnicka z domu Wasiłowska wzięła ślub z Janem Konopnickim.
Niestety w samym mieście jest bardzo mało ścieżek rowerowych. Jest za to przyjazna atmosfera.

W pochmurną i chłodną sobotę, 5 kwietnia 2014 r. Kalisz zwiedzali: Konrad Radzewicz, Cezary Lasota i Andrzej Malinowski.


Wyświetl większą mapę
 

 Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole. Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością z programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2014-04-10