Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 

 

18 grudnia - Ho, ho, ho! - wołał Mikołaj na V Oleckim Jarmarku Świątecznym

Regionalny Ośrodek Kultury „Mazury Garbate” w Olecku i Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zorganizowali tegoroczny V Jarmark Świąteczny. 18 grudnia na oleckim Rynku stanęły namioty i 32 stoiska. Sprzedawano różnorodne wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne, regionalne ciasta, chleb i wędliny, domowe przetwory.

Pani Basia Ołów pod gościnnym namiotem serwowała w „Zimowej kawiarence” herbatę imbirową, wspaniałe ciasta i ciasteczka. Miód i produkty pszczelarskie cieszyły się ogromnym wzięciem. Chwalono gofry Oleckiej Rady Młodzieżowej. Chętnie kupowano suszony kwiat lipowy, liście malin, konfitury, sok z czarnego bzu. Z litewskiego stoiska kupowane były tradycyjne wędliny, pasztety i pachnące ciemne chleby. Góra choinek i jemioły przywiezione przez Nadleśnictwo Olecko zniknęła bardzo szybko. Nie zabrakło też ryb, pierogów, słodkich orzechów i pięknych piernikowych chatek. Dla wszystkich przybyłych na Jarmark LOT Ziemi Oleckiej przygotował loterię świąteczną z nagrodami: zabawki, bombki, świece, pierniki, domowy chleb, książki „Dzieje Olecka” przekazane przez Urząd Miejski w Olecku, wejściówki na pływalnię „Lega” i na wybrane imprezy ROK „Mazury Garbate” oraz świerki podarowane przez Nadleśnictwo Olecko. Pan Maciej Bartoszewicz Firma Best podarował piękną reklamę na jubileuszowy V Olecki Jarmark Świąteczny.

Organizatorzy przeprowadzili trzy konkursy: na potrawę wigilijną, na najdłuższy łańcuch na choinkę i na najciekawiej ozdobione stoisko. W konkursie kulinarnym przyznano równorzędne dwa pierwsze miejsca: sałatce śledziowej z marchewką przygotowanej przez Panią Elę Stokłosę z Wronek oraz sałatce - śledź pod pierzyną zgłoszonej przez Domy im. Janusza Korczaka; II miejsce – pierogi z grzybami Pani Cecylii Truchan, III miejsce – karp pod galaretą Pani Doroty Gwiazdowskiej. Najdłuższy łańcuch wykonały Kinga i Karolina Jankowskie, II miejsce – Malwina i Filip Szmyt, III miejsce – Ignaś Balun z tatą. I miejsce za najciekawiej i najładniej przygotowane stoisko Komisja przyznała Pani Dorocie Gwiazdowskiej z Gąsek, II miejsce - stoisko ŚDS z Wronek, III miejsce zajęła dekoracja Pani Urszuli Ryczko, IV miejsce – stoisko Pani Walentyny Lios.

Nie zabrakło Mikołaja - ho, ho, ho! - który rozdał wielki worek słodyczy najmłodszym uczestnikom Jarmarku. W koncercie kolęd wystąpili: Studio wokalne ROK „MG”, Oleckie Echo, Świętowiacy, Wieliczanie i Sedranianki.

Niezawodnie Jarmark wspierali strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, funkcjonariuszki i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji, którzy propagowali uczestnictwo obywatelskie w „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”( www.policja.pl )

Wszystkim Uczestnikom Jarmarku oraz Mieszkańcom powiatu oleckiego organizatorzy życzą pięknych, zdrowych, serdecznych Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym Roku jak najwięcej wzajemnej życzliwości i uśmiechu!

W imieniu Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej
– Maria Dzienisiewicz i Wioletta Żukowska


 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2016-12-19