Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


22.05.2016r. Wycieczka rowerowa
 

Z Lokalną Organizacją Turystyczną Ziemi Oleckiej bliżej, ciekawiej, weselej i bezpiecznie.

W niedzielę, 22 maja roku 2016, 23- osobowa drużyna mniej lub więcej wytrenowanych rowerzystów, w większości członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej, wyruszyła w drogę oznakowaną wonnościami wiosny.

Wzdłuż wybranego szlaku słuchaliśmy koncertu rozradowanych żab i odnawiającej się ptasiej fauny. Przewodnicy dobrze znali teren, ale zapobiegliwi uczestnicy wycieczki porównywali otaczającą nas rzeczywistość z mapą. Dzięki tak spolegliwej współpracy czasem szybciej, czasem wolniej pokonywaliśmy kolejne odcinki trasy. Niektórym wycieczka przyspieszyła opalanie, inni chronili się przed słońcem przewiewną tkaniną, kapeluszem lub daszkiem. Komfort rajdu zależał od rodzaju siodełka czy poduszki, ale powietrze wszyscy mieliśmy jednakowo czyste. Można się było hartować, immunizować, uodporniać na kurz wiejskich dróg. Alergicy zgłaszali się po wizytówkę do Alicji. Alicja reklamowała źródła aloesowej terapii. Zainteresowani naturalnymi sposobami poprawy zdrowia mieli okazję wypatrzeć ziołowe zakątki na ziemi oleckiej. Po wycieczce odwiedziłam 2 takie zakątki i obłowiłam się w skarby maja. Tej niedzieli tylko ryby nie brały: napotkana para rybaków wracała znad jeziorka pobrzękując pustymi wiaderkami. Nasze zapadnięte brzuszki napełniły się w Gęsim Parku,  naprzeciwko kościoła w Gąskach. Ciepłą strawę i deser z używkami zapewniło BISTRO na zakręcie. Jadąc ze Ślepia zgubiło procenty, ale przywiozło nam power - siłę i moc do dalszej jazdy.

LOTorośle, kilkuletnie jeszcze, ganiały mydlane banki, gdy dorośli odbywali grecką sjestę.
W Polsce taka sjesta jest krótsza, ale piękne bzy tureckie pachną dłużej.

Aromatoterapia z NATURY wzmocniła empatię niektórych: troszcząc się, żartowaliśmy i opiekowaliśmy wzajemnie. Gdy eskapada osiągnęła cel (integracja zespołu).....padło hasło SPŁYW.

Na rozstaju dróg, w Kukowie przy głazie z numerem 33A, w kojącej, balsamicznej scenerii lilaków, przy wystrzałowych całusach, uściskach i podziękowaniach, nasza grupa rozdzieliła się, ścieżkami dogodnymi dla siebie zmierzając do kresu wyprawy.

Ja tam byłam, kawę piłam i ... zachęcam do udziału w lipcowym spływie.

Ella Stramowska

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

  LOT Olecko

 

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2016-05-29