Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


27.05.2018 r. Wiosenna wycieczka rowerowa LOT Ziemi Oleckiej
 

W niedzielę – 27 maja 2018 roku odbyła się zgodnie z tradycją kolejna wycieczka rowerowa Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej zorganizowana przez Danutę Cieślukowską i Wiolettę Żukowską.
W imprezie wzięło udział dwudziestu członków i sympatyków LOT ZO. Rowerzystów poprowadzili Danuta i Zygmunt Cieślukowscy. Trasa rajdu miała około 30 km długości. Wiodła ona z Olecka przez Kukowo, Zajdy, Gąski, Kukówek, Zabielno, Zajdy, Kukowo do Olecka.
Podczas wycieczki odwiedziliśmy znajdujący się w lesie przy drodze Zajdy – Gąski cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej na którym spoczywają żołnierze niemieccy i rosyjscy.

Piękna, słoneczna pogoda tego dnia sprzyjała obserwacjom przyrodniczym. Zachwyciły nas barwne kobierce roślin na łąkach, kwitnące obficie krzewy czarnego bzu i przyciągające z daleka pięknym zapachem krzewy jaśminu. Dużym zaskoczeniem dla wielu uczestników wyprawy było odkrycie dziko rosnących storczyków obok drogi do Kukówka. Stałymi towarzyszami naszej grupy były ptaki, w tym majestatycznie sunący po niebie orlik grubodzioby. W wielu miejscach na trasie oprócz śpiewu ptaków słychać było głośne chóry żab.
Trasa rajdu wiodąca przede wszystkim przez pola i las przebiegała w pobliżu kilku niewielkich, urokliwych jezior. Były to Jezioro Zajdy, Jezioro Małe (Juchówek), Jezioro Kukowino, Jezioro Przytulskie i Jezioro Dudeckie. Kilkoro uczestników wycieczki zdecydowało się na odświeżającą kąpiel w leśnym jeziorku Juchówek i w Jeziorze Zajdy.

Istotną częścią wycieczki były przerwy na odpoczynek. Stały się one okazją do ściślejszej integracji grupy. Najdłuższą taką pauzę w trasie spędziliśmy w Gąskach w agroturystyce „Noclegi u Uli”, gdzie serdecznie podjęto nas pysznym, domowym jedzeniem.
Kończąc rajd zmęczeni, ale zadowoleni podziękowaliśmy organizatorkom i prowadzącym wycieczkę za bardzo udaną imprezę. Mamy nadzieję na kontynuację w kolejnych sezonach.

E.M.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

"Pogoda nam i tym razem dopisała..."

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

  LOT Olecko

 

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2018-05-28