Home

 

Aktualności

 

Informacje turystyczne

 

Kalendarz imprez

 

Galeria

 

Linki

 

 


12.05.2019 r. Wiosenna wycieczka rowerowa LOT Ziemi Oleckiej
 

W niedzielę, 12 maja 2019 r. członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Oleckiej: Danuta i Zygmunt Cieślukowscy oraz członkowie Zarządu tej organizacji: Prezes Maryla Dzienisiewicz , wiceprezes Wioletta Żukowska i sekretarz Tadeusz Srebrowski spotkali się z grupą 19 sympatyków turystyki rowerowej. Pasjonaci wzięli udział w rajdzie po okolicach Olecka. Trasa wiodła głównie wiejskimi i polnymi drogami przez: Małe Olecko, Zatyki, Gąski, Zajdy, Kukowo i Siejnik.
Słoneczna pogoda, piękne widoki, cudowne zapachy rozkwitających roślin, bogactwa natury – wprawiały uczestników w dobry nastrój. Pan Zygmunt umilał czas na postojach anegdotami zaś pani Danuta podtrzymywała rozmowy proponując różnorodne tematy.
Chociaż koła grzęzły w piaszczystych uroczyskach – nikogo to nie zrażało. Wycieczka turystyczno - krajoznawcza i trekking zarazem. Przygody wzmacniały solidarność w grupie. Rajdowcy wymagający wzmocnienia mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi sposobami radzenia. Wśród rozbujałej zieleni kusiły rośliny lecznicze: żywokost lekarski, przywrotnik pasterski, podagrycznik, bluszczyk kurdybanek i przetacznik.
W trakcie trwania przejazdu dochodziło do różnorodnych awarii sprzętu łącznie z wymianą roweru. Dziękujemy Pani Dorocie z Małego Olecka za użyczenie sprawnego rowera. Miło spotykać życzliwych i uczynnych ludzi.
Ruch poprawił nie tylko humory i zaostrzył apetyt szczególnie dzieciakom, bo w Gąskach czekało pyszne, ciepłe jedzonko. Po posiłku próbowaliśmy różne gatunki ciast podanych jako deser. Obiadek i poobiednia sjesta w przytulnym domostwie, w otoczeniu wiosennych kwiatów – skutecznie zregenerowały nasze siły. Wszystkiego mogliśmy doświadczyć dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Uli Ryczko – członkini LOT Ziemi Oleckiej, właścicielki gospodarstwa agroturystycznego w Gąskach.
Droga powrotna do Olecka również ciekawa, wiodła wśród schludnych zabudowań i potężnych kilkusetletnich dębów. W lesie zadbany cmentarz wojenny.
Był to pożytecznie, zdrowo i przyjemnie spędzony czas. Na szlaku wyrósł fuksjowy tulipan jako podziękowanie dla Organizatorów.

Autorka tekstu, członkini LOT Ziemi Oleckiej – Ella Stramowska

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek.  Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.

"Pogoda nam i tym razem dopisała..."

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

  LOT Olecko

 

 

 

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi OleckiejOstatnia aktualizacja: 2019-05-13